Automatické závlahové systémy

Automatické závlahové systémy majú dnes bohaté využitie pri tvorbe akejkoľvek „zelenej“ plochy. Zavlažovanie slúži nielen pre zalievanie trávnikov, ale tiež pre závlahu trvaliek, okrasných drevín, viníc, sadov alebo truhlíkov.

Naša firma Vám zaistí odbornú inštaláciu automatického závlahového systému TORO. Jedná sa o kompletnú sústavu podzemného a nadzemného potrubného vedenia, elektromagnetických ventilov, elektrorozvodov, ventilových šácht a širokej škály postrekovačov. Celý systém je spravidla riadený digitálnou jednotkou, ktorá zaisťuje plne automatický chod celého zavlažovacieho procesu.

Vypracujeme Vám projekt zavlažovacieho systému, presne šitého na Váš pozemok. Súčasťou tohto projektu je presný rozpočet inštalácie závlahy.

Okrem súkromných projektov sa zameriavame aj na verejné a športové plochy.

Aké výhody Vám prinesie závlahový systém?

ÚSPORU ČASU
Spúštanie závlahy je plne automatické v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu. Zavlažovanie prebieha dokonca aj počas Vašej neprítomnosti.

ÚSPORU VODY A ENERGIE

Automatická závlaha má výrazne nižšiu spotrebu vody ako individuálne polievanie hadicou. Ku každej riadiacej jednotke je možné pripojiť senzor, ktorý v prípade dažďa preruší zavlažovanie.

ROVNOMERNÚ DISTRIBÚCIU VODY

Vďaka širokej ponuke postrekovačov TORO sme schopní optimálne zavlažiť každý kút vašej záhrady.

UPRAVENÚ ZÁHRADU

Všetky postrekovače sú ukryté pod povrchom pôdy, esteticky teda nenarušujú vzhľad záhrady. Navyše Vám odpadá problém s rozťahovaním a upratovaním hadíc.

EFEKTIVITU ZAVLAŽOVANIA

Každá riadiaca jednotka TORO okrem možnosti zavlažovať v určitú dennú, či nočnú dobu taktiež ponúka možnosť nastavenia dĺžky a frekvencie závlahy. Týmto nastavením systém môže reagovať na skutočné potreby rastlín v závislosti na ich druhu, stanovišti a priepustnosti pôdy.

Ako vlastne závlahový systém funguje?

Systém funguje samočinne, postupne vo všetkých častiach záhrady. Riadiaca jednotka dáva signál elektromagnetickým ventilom kedy a na akú dlhú dobu majú  zapínať a vypínať jednotlivé zavlažovacie zóny.  Údaje pre jednotlivé zavlažovacie zóny sú uložené v pamäti riadiacej jednotky. Samotná distribúcia závlahovej vody na plochu záhrady je zabezpečovaná pomocou rôznych postrekovačov.

Je možné závlahu inštalovať aj do hotovej záhrady?

Áno, naša firma Vám zavlažovací systém šetrne inštaluje aj do hotovej záhrady.

Čo je potrebné si pripraviť na vypracovanie cenového návrhu?

Pred spracovaním konkrétnej cenovej ponuky je pre našu firmu potrebný plán záhrady s vyznačením všetkých osadených plôch. Ak taký nemáte, radi si s Vami dohodneme osobné stretnutie priamo na mieste realizácie. Okrem plánu si pripravte údaje o zdroji vody.

Ako určiť zdroj vody?

Ak je to studňa, stačí nám údaj na štítku čerpadla. V prípade, ak budete brať vodu z vodovodu, môžte si pomôcť týmto jednoduchým postupom: v mieste budúceho odberu vody zmerajte, za koľko sekúnd vytečie do nádoby 10l vody – od tohto čísla sa potom odvodí kapacita zdroja.

Ako dlho trvá samotná inštalácia závlahového systému?

Pre rodinný dom so záhradou cca 500m2 trvá realizácia 2-3 dni.

Šetriace trysky TORO® Precision – základný popis

Originálne postrekovače TORO® T5

Inštalácia a servis postrekovačov TORO® T5

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *